Konut Sigortası

İster mal sahibi, ister kiracı olun Konut Sigortası ile konutunuz ve içerisindeki eşyalarınız ile ilgili riskleri teminat altına alabilirsiniz. Yangın, hırsızlık, deprem, terör, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, sel ve su baskını, dahili su, fırtına, dolu, kar ağırlığı, duman, yer kayması, kara -hava-deniz taşıtları çarpması ,dolu ve komşularınıza karşı sorumluluklarınız ve daha birçok risk Konut Sigortası ile güvence altına alınmaktadır.

Konut Sigortası yapılırken nelere dikkat etmeliyiz?

Size en uygun ve kapsamlı olan poliçeyi seçebilmek için öncelikle satın alınan poliçenin teminatlarına, muafiyetlerine, özel şartlarına ve teminat limitlerine bakmamız gerekir.

Kiracılar neleri sigortalayabilir?

Kiracılar öncelikli olarak eşyalarını, ev için masraf ettikleri dekorasyonlarını (boya ve badana gibi), ve buna bağlı olarak komşularına ve mal sahibine verebilecekleri zararları da sigorta edebilirler.

Eksik sigorta nedir?

Poliçede belirtilen sigorta bedeli, sigorta edilen menfaatin, hasara uğradığı andaki değerinden düşük olduğu takdirde, menfaatin bir kısmının zarara uğraması halinde sigortacı, aksine sözleşme bulunmadıkça sigorta bedelinin sigorta değerine olan oranı neden ibaretse zararın o kadarından sorumludur

 Konut Sigortalarında Bina Bedeli Nasıl Tespit Edilmelidir?

Sigortacılıkta bina değeri binanın yeniden inşa edilmesi halinde oluşacak maliyeti kapsar. Bu değer binanın brüt metrekaresi ile binanın yapı türüne göre belirlenen inşa birim metrekare maliyetinin çarpımı ile bulunu. Bu değer içine sonradan ilave yapılan özel durumlarda eklene bilir. (Sigorta bedelinin tespitinde arsa kıymeti ve/veya binanın piyasa satış değeri dikkate alınmaz)

Konut Sigortalarında Eşya Tanımına Neler Girmektedir?

Sivil riziko olan konutlar için geçerli bir kavramdır. Konut içinde bulunan taşınabilir her türlü nesne eşya kavramına girer. Yemek odası, yatak odası, oturma odası, masa, sandalye, buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, müzik seti, televizyon, halı, kilim vs. gibi.

Konut Sigortalarında Komşulara Verilecek Zararlar İçin Güvence Var mıdır?

Yangın Mali Sorumluluk ek teminatı ile komşu bina ve/veya mal ya da eşyalarda meydana gelecek zararlardan dolayı komşulara karşı doğan yasal sorumluluklar teminat altına alınır. Bu teminatla poliçede belirtilmek şartıyla Kiracının mal sahibine karşı sorumlulukları teminat altına alınır.

Aynı zamanda Konut Sigortası içerisinde, Konut Asistans Hizmetleri de yer almaktadır.

BENİ ORAYA GÖTÜR